MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ Kodlama Ve Robotik Eğitimi Projesi

Kodlama Öğreten 21 Site ve Uygulama

Kodlama Öğreten 21 Site ve Uygulama

    Hayatımızın her noktasında iç içe olduğumuz teknoloji, artık birçok sektörü domine etmekte. Bunun doğal bir sonucu olarak, kodlama öğrenmek yavaş yavaş bir zorunluluk haline gelmekte.  Kodlama birçok insan için karmaşık, öğrenmesi zor bir kavram olarak zihinlerde yer etmiş durumda. Fakat yeni öğrenilen bir yabancı dil gibi basit kavramlardan başlar ve pratik yaparsanız düşündüğünüz kadar zor olmadığını görebilirsiniz. Artık kodlama derslerinin çocuklar için 7 yaş civarında başlaması da bunun bir göstergesi.
    Siz de kodlamaya bir giriş yapmak istiyorsanız yazımızda bulunan 21 web sitesine ve mobil uygulamaya göz atarak kodlama eğitiminize başlayabilirsiniz.

    Kodlama nedir?
Kodlama, bir bilgisayar sistemine ya da elektronik devreye işlem yaptırmak için yazılan komut dizisidir. Bir nevi bilgisayara anladığı dilden konuşmaktır.
    Kodlama nasıl yapılır? 
Kodlama yapmak için ilk olarak öğrenmeniz gereken şey bir programlama dilidir. Kodlama yapmaya başlamadan önce hangi amaç doğrultusunda kodlama yapmak 
istiyorsanız ona uygun bir programlama dili öğrenmeniz gerekmektedir. 250'den fazla programlama diline sahip kodlama evreninde, bazı dillerin diğer dillere
göre daha kolay ve kullanıcı dostu olduğunu unutmamanız gerekir. Teknik açıdan bir programlama dili öğrendiğinizde, kodların ne işe yarayabileceği ve işlevlerini de öğrenirsiniz. Daha sonra bunları bir araya getirerek ortaya çıkaracağınız şey tamamen sizin hayal gücünüze kalmış.

Kodlama öğreten internet siteleri:
Code.org
Codin Game
CheckIO ve Empire of Code
Codecademy
CodeMonkey
Css Diner
CodeCombat
Coursera
W3Schools
FreeCodeCamp
Code Avengers

Kodlama öğreten uygulamalar:
Khan Academy
Solo Learn
Code Hub
Grasshopper
Enki
Tynker
LightBot
Cargo-Bot
Run Marco
Robozzle

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü. Fatih Projesi Koordinatörlüğü. Menteşe Merkez MUĞLA - 0 252 280 48 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.