MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ Kodlama Ve Robotik Eğitimi Projesi

14.Uluslararası MEB Robot Yarışması

Yarışma kayıtları 02 Ocak - 20 Mart 2020 tarihleri arasında yapılacaktır. Bu yıl ortaokul ve dengi okullar  ilk defa  iki kategoride yarışmaya katılabilecektir.
14.Uluslararası MEB Robot Yarışması

     Yarışmanın Amacı
     Ülkemizde meslekî ve teknik eğitimin niteliğinin artırılması, toplumda bu alanda farkındalık oluşturulması, lise ve üniversite öğrencilerinin eğitimleri sürecinde edindikleri bilgiyi beceriye dönüştürebilen, ürün geliştirebilen, bilimsel düşünebilen, girişimci ve rekabetçi bireyler olarak yetiştirilmesi, endüstriyel ve teknolojik gelişmelerin tanıtılması, sergilenmesi ve deneyimlerinin paylaşılması amacıyla Bakanlığımızca düzenlenen yarışmanın On üçüncüsü bu yıl  10-12 Nisan 2019 tarihleri arasında Samsun Yaşar Doğu Spor Salonunda gerçekleştirilecektir. Her yıl  düzenlenen yarışma, düzenlendiği kentin kültür yapısına, değerlerine ve dünyadaki değişimler de dikkate alarak yenilenmekte ve geliştirilmektedir.  Samsun'da yapılacak olan yarışmanın Araştıran, üreten, öğrenen, geliştiren, genç ve çalışkan yeni neslin teknolojik kuşak ile tanışmasına ortam hazırlamak amacıyla Teması Endüstri 4.0 ı, sloganı ise "Yapay Zeka" olarak belirlenmiştir.

  Yarışma Kategorileri 
Temalı Çizgi İzleyen Hızlı Çizgi İzleyen Sumo, Mini Sumo Robotino (Hareketli Robotlar) İnsansız Hava Aracı (Mini Drone) İnsansı Robotlar Endüstriyel Robotik Kol Tasarla-Çalıştır Yumurta Toplama (Caretta Caretta) Serbest Proje olmak üzere toplam 12 kategoriden oluşmaktadır.

   Detaylı bilgi için tıklayınız

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü. Fatih Projesi Koordinatörlüğü. Menteşe Merkez MUĞLA - 0 252 280 48 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.