MUĞLA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ Kodlama Ve Robotik Eğitimi Projesi

Mars'tan Dünya'ya İlk Canlı Yayın Yapıldı

Mars'tan Dünya'ya İlk Canlı Yayın Yapıldı

    Tarihte bir ilk olarak, Dünya'daki izleyiciler Mars'ı neredeyse gerçek zamanlı olarak görme şansına sahip oldular. Avrupa Uzay Ajansı (ESA), doğrudan Mars'tan tarihi canlı görüntüleri YouTube'da yayınladı .
     Avrupa Uzay Ajansı, YouTube'da Mars'tan ilk canlı görüntüleri yayınladı.  ESA, YouTube'da, ESA'nın Twitter hesabında ve #MarsLIVE ile paylaşılan görüntülerin gezegeni daha önce hiç görülmemiş bir şekilde göstereceğini söylemişti. Etkinlik, ajansın Mars Express görevinin 20. yıl dönümünü kutluyor: Gezegenin yüzeyinin daha ayrıntılı olarak görmek için yüzeyinin üç boyutlu görüntülerini çekme görevi... şeklinde duyrulmuştu.
   ESA'nın Almanya'nın Darmstadt kentindeki görev kontrol merkezindeki uzay aracı operasyon müdürü James Godfrey yaptığı açıklamada, "Normalde Mars'tan gelen görüntüleri görüyoruz ve bunların günler önce çekildiklerini biliyoruz" dedi ve ekledi: "Mars'ı şu anki haliyle görmekten heyecan duyuyorum - bir Marslıya şimdi' olabildiğince yakınız!"
   Kızıl Gezegenden ilk canlı yayın için tıklayınız.

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü. Fatih Projesi Koordinatörlüğü. Menteşe Merkez MUĞLA - 0 252 280 48 48

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.